מאמרים וחדשות > מגירות המטבח

מגירות המטבח – DreamWood, המדריך השלם

 

לאחר שהחלטתם על תהליך הקנייה והתכנון, אתם עלולים להיות מופתעים מכמות השאלות וההחלטות שעליכם לקחת; צבעים, חומרים, גדלים ואיכויות הם אלו שילוו את חלומותיכם ומחשבותיכם בתקופה הקרובה, אלו ואחרים דורשים את תשומת ליבכם המרבית ומחכים שתגיעו להכרעה. למרות הידע הרב שרץ ברשת האינטרנט וטיפים מהחברים והמשפחה קרובה, לרובנו אין את הידע המקצועי הדרוש כדי לנהל פרוייקט כמו תכנון מטבח. אם חשוב לכם מטבח פונקציונאלי שיחזיק מעמד לאורך שנים, יתאים לכם ולדרך בה אתם מתנהלים ומארחים, וכמובן יהיה יפה, הגעתם למקום הנכון.
כדי לענות על השאלות הללו קבלו כמה עצות שיש לצוות DreamWood להציע לכם.

 

מגירות המטבח – עצות חשובות

 

יצרן המגירה
וודאו כי המגירות מאחת היצרנים המובילים: Blum, Grass, Hettich. שם החברה הוא אמנם משמעותי ומעיד על התוצרת, אך גם בתוך כל חברה ישנן סדרות, תתי סדרות והבדלים בין כל אחד מהדגמים. לכן, גם לאחר שהחלטתם על המותג המועדף עליכם יש לבחון מה בדיוק תקבלו במגירות אותן אתם מזמינים, מה המשמעות הפרקטית והעיצובית בשבילכם והאם זה הדבר הנכון עבור המטבח האישי שלכם.

 

חלוקת משקל
לכל מגירה ישנו משקל מקסימלי אותו היא אמורה ו/או יכולה לשאת. את יכולת המשקל קובע רוחבה של המגירה והפריטים שיאוחסנו בה, נתונים אלו חשובים מאוד ויש לבדוק אותם לפני ביצוע הרכישה. מגירות שרוחבן מגיע ל- 99 ­­­- 80 ס"מ מיועדות לשאת משקל ממוצע של כ- 50 - 40 ק"ג, ואילו מגירות שרוחבן מעל כ- 100 ס"מ מיועדות לשאת משקל ממוצע של כ- 80 - 60 ק"ג. יש להתייעץ עם מעצב הפנים האישי שלכם כחלק מתכנון המטבח הכולל, ליכולת העמסת המגירה ישנה משמעות כספית, לכן מראש יש ליצור תכנון נכון ויעיל כך שניתן לדעת מראש מה ואיפה ימוקם כול פרט ודבר במטבח החדש שלכם.

 

פתיחה כפולה וטריקה שקטה
אם תבחנו מטבח ישן או לא מאובזר, תוכלו לראות שהמשקל שנושאת המגירה משפיעה לעיתים על הרעש אוותו היא מפיקה במהלך פתיחתה או סגירתה. עם התקדמות הטכנולוגיה בעולם המטבחים, הומצאה אפשרות הפתיחה המלאה מנגנון חיוני ליעילות ונגישות מקסימלית לכלל שטח המגירה. מנגנוני הטריקה השקטה, מאפשרים הימנעות מרעשים מיותרים. ניתן לומר כי מדובר בסטנדרט חדש המותקן בכול מגירות המטבח, מנגנוני הבלימה מאפשרים ליהנות משקט ללא קשר למשקל אותו הכנסתם פנימה אך גם מבטיחים הימנעות מידיים צבוטות בעת הסגירה.

 

טכנולוגיות מתקדמות
אם תחקרו את ההתקדמות הטכנולוגית בעולם המגירות תופתעו לגלות מגוון של אפשרויות מודרניות שמייעלות את העבודה במטבח בכמה רמות. תוכלו לגלות על מגירות הנפתחות בלחיצה בלבד או על מערכות חשמליות המאפשרות תפעול אוטומטי ולהחליט כיצד תוכלו לשלב זאת במטבח. כדאי לחשוב על העובדה שבמערכות כאלו אין צורך בידיות וניתן לפתוח את המגירה בקלות גם אם ידיים מלוכלכות או עמוסות בסירים.

 

עומק וגובה המגירה
ההחלטה על עומק המגירות משפיעה על פוטנציאל האחסון שלהן ולניצול נכון של אותו השטח. העומק הסטנדרטי הוא כ- 60 סנטימטרים, אך ניתן לתכנן מטבח שעומקו אפילו 80 - 70 סנטימטרים, מה שמראש יגדיל את שטחי האחסון שלכם ויגרום לנוחות ורווח במטבח. גובה המגירות חשוב גם הוא, מאחר והוא יכול להיות רלוונטי לנפילת חפצים, ושימוש בכל שטח האחסון שניתן לכם. אין צורך שהצלחות יהיו "מאווררות" במגירה שאינה מלאה, ועדיף להשתמש בשטח לאחסון נוסף. כמו כן, חשוב להכיר כי ניתן לבקש הארכות לדפנות המגירה בהתאם לשימוש המבוקש.

 

תוך המגירה
צבעה הפנימי של המגירה אמור להיות תואם לצבע הפנימי של הארון בו היא ממוקמת, כך שהאסתטיקה תהיה מושלמת. לרוב, פנים הארונות מגיע בצבעים לבן, אפור או פשתן, כך שחשוב לוודא לפני הרכישה כי ישנה התאמה מלאה לצבע אותו אם בוחרים לפנים הארונות במטבח האישי שלכם.

 

שטיחון למגירה
בכל מגירה ניתן לקבל שטיחון סיליקון הנמצא בתחתית ויכול להקל עליכם את החיים. אין צורך לדאוג מלכלוך, שריטות או כל בעיה אחרת מאחר והשטיחון מונע את כל הנזקים הללו ומגן על המגירה מפניהם. וודאו שהשטיחונים ניתנים לניקוי בקלות, ותואמים לגוון המגירה שלכם, כול זאת כדי לחסוך לכם עבודה ולדאוג שתוכלו ליהנות מהמגירות לאורך זמן.

 

אביזרי חלוקה פנימית
שימוש בחלוקה פנימית יאפשר לכם למצוא בקלות את הכלי הנדרש וימנע את האנדרלמוסיה המאפיינת מגירות מטבח. תוכלו לשלוח יד ולדעת בדיוק היכן ממוקמות הצלחות, הכוסות ואפילו הסכו"ם גם ללא מבט לכיוון. את החלוקה הפנימית ניתן ליצור מחומרי גלם מגוונים כגון: עץ, פלסטיק, מתכת ועוד. החלוקה הטובה ביותר היא המודולרית, כך שניתן להיות גמישים ולחבר פריטים שונים בסידור המגירה וליהנות מניצול נכון של השטח תוך כדי התאמה נכונה לרוחב, עומק וגובה המגירה אותה אתם מסדרים.

 

מעוניינים ביעוץ וליווי אדריכלי מלא בנושא עולם המטבחים? 
ב- DreamWood תוכלו ליהנות מחוויית תכנון ועיצוב בחלל המטבח האישי שלכם.