מאמרים וחדשות > סוגי עץ נפוצים וייחודיים

סוגי עץ נפוצים וייחודיים - DreamWood מגוון אפשרויות אין סופי

 

רהיטי עץ זהו שם כולל לעולם מלא ומגוון. העץ מעובד בצורות שונות לכל אחד מהרהיטים המיוצרים, וכך נוצר מגוון רחב של רהיטים ואפשרויות מהן ניתן לבחור. הבחירה בין סוגי העץ השונים ללא ידע מוקדם עלולה להיות מעט קשה, מאחר ואינכם מכירים את היתרונות של כל אחד מהעצים ולאיזה שימוש הוא נועד. בכדי לעזור לכם, ננסה לעשות מעט סדר בבלגן ולהעניק לכם את הידע הראשוני בכדי שתוכלו להגיע להחלטות הנכונות ביותר בשבילכם.

 

אלמון אדום

מוכר גם בשמו הנוסף, אלמון מערבי. נחשב לעץ קשה המתאים במיוחד לריהוט, חריטה או גילוף. משקלו קל באופן יחסי, הכוח והעמידות שלו בינוניים, מרקמו עדין וכיוון הסיבים אינו אחיד תמיד. צבעו האופייני יכול לנוע בין צהבהב ועד לחום – אדום.

 

בוק
הבוק נחשב גם הוא לעץ קשה, אפילו מעט יותר מן האלמון. בזכות תכונה זו הוא מתאים לריהוט, אך גם לריצוף במידה ותרצו. לבוק עצמו שני סוגים: אמריקאי ואירופאי, כאשר הסוג האמריקאי נחשב מעט גס יותר. עץ הבוק מאופיין בטבעות, כאשר מספרן בכל רהיט ממוצע באופן יחסי. צבעו של העץ נע מחום בהיר לחום - אדמדם. הסיבים בעץ ישרים והמרקם נעים ואחיד.

 

דובדבן
ידוע גם בשמו: דובדבן אמריקאי. סוג עץ קשה המתאים לריהוט, לכיסוי או לציפוי העשוי מעץ ואף לדקורציה, שימושים נוספים יכולים להיות לכלים מוסיקליים. העץ נחשב חזק וכבד, אך הטקסטורה שלו היא עדינה והסיבים ישרים. צבעו נע בין אדום חום לאדום חזק במיוחד.

 

ליבנה
לליבנה יש כמה שמות נוספים: עץ בטולה וליבנה אמריקאי. העץ מתאים במיוחד לריהוט, לעבודות נגרות אומן, חריטות ואפילו לייצור לבידים. נחשב לעץ חזק וכבד העמיד לשנים ארוכות במיוחד. לרוב צבעו החיצוני יהיה צהבהב ואילו הפנימי חום - אדמדם. הסיבים ישרים והמרקם חלק ונעים למגע.

 

מהגוני
עץ המהגוני נחשב למתאים במיוחד לגילוף, סירות ואפילו לבניית פסנתרים. נחשב לעץ די חזק, בעל משקל בינוני ולא כבד במיוחד. צבעו נע בין חום - אדמדם לאדום חזק. סיבי העץ ישרים, אחידים ובעלי מרקם חזק יחסית.

 

מייפל
ידוע גם בשמות: מייפל סלע ומייפל סוכר. עץ קשה, חזק וכבד. יכול להתאים לריהוט, ריצוף ומצוין לקרשי חיתוך לבשר. צבעו החיצוני של העץ לבן, אך פנימה צבעו חום - אדמדם. קצת קשה לעבוד איתו מאחר והוא כבד ודחוס מאוד, אך הרהיטים המיוצרים ממנו נחשבים איכותיים במיוחד.

 

טיק
מוכר גם בשמות: טקו או קיון סגוואן  ומגיע ישירות מדרום מזרח אסיה, אך הוא נחשב לעץ יחסית נדיר והשימוש בו אינו נפוץ. הסיבים שבו יכולים להיות גליים או ישרים ומעוטרים, הכול תלוי מהיכן הגיע העץ. מאחר והצפיפות שלו נחשבת לבינונית אך הפעילות בו מועטה הוא מתאים לנגרות חוץ כגון: בניית גשרים, סירות וריהוט גינה, אך ניתן למצוא לו גם שימושים בעולם הריהוט הביתי.

 

אמבויה
מקורו של עץ האמבויה הוא מברזיל והשימוש בו נפוץ בעולם. סיבי ישרים ואחידים ומקנים מראה עדין. הצפיפות שלו נחשבת לבינונית ובשילוב עם פעילות מועטה הוא עץ נוח לעבודה ובעל שימוש בעולם רהיטי היוקרה, הגילוף והפיסול.

 

וונגה
את עץ הוונגה ניתן למצוא במזרח אפריקה, אך הוא נחשב לעץ יחסית נדיר ולכן יקר. צבעו של הגזע חום כהה עם שילוב של פסים בהירים, והוא בעל מרקם גס וקשה לעיבוד במיוחד. עקב הקשיים הללו ניתן להגיע לרמת גימור גבוהה ואיכותית.

 

אלון אמריקאי
ידוע גם בכינויו אלון אדום. קיבל את שמו עקב הצבע הורוד-אדום שניתן לראות על העץ. בעל סיבים ישרים ומרקם גס אשר מתאים בעיקר לנגרות וריהוט פנים, אך יש לו גם שימושים בתחום הריצוף.

 

אלון אירופאי
מוכר גם בשמות כגון: אלון צרפתי, אנגלי ועוד. צבעו חום חיוור, והעץ עצמו גס ובעל סיבים ישרים. העץ נחשב יחסית נוח לעבודה ולכן מצוי בנגרות חוץ ופנים גם יחד ומתאים גם לגילוף ולבניית סירות.

 

צפצפה
מוכר גם בשם וויטווד. עץ רך וקל למשקל, כאשר הסיבים שלו ישרים ועדינים. צבעו נוטה להיות ירוק-חום עד תוככי העץ, אך שזורים בו פסים צבעוניים. משתמשים בו בעיקר לבנייה קלה, ריהוט פשוט או גילוף הנעשה בו בקלות.

 

אגוז אמריקאי
מכונה גם: אגוז שחור על שם הצבע שיכול להגיע לגווני שחור, אך מוכר גם בגווני סגול וחום עשיר במיוחד. נחשב לעץ חזק עם מרקם גס כאשר הסיבים בו יכולים להיות ישירם, אך הדבר משתנה מעץ לעץ. שימוש רווח בעץ זה הוא לקתות של אקדחים, אך גם לריהוט ולגילוף נעשה בו שימוש.

 

אגוז אפריקאי
מוצאו של האגוז האפריקאי הוא מאפריקה התיכונה, אך ניתן למצוא אותו גם במזרח אסיה. העץ בעל מרקם עשיר ובעל צבעים בהירים, אך יש עליו כתמי צבעים אחרים כגון: אפור וירוק. העץ נוח וקל לעבודה וניתן להשתמש בו לריהוט, עיבוד וגימור אך יש לזכור שהוא משנה גוון עם חשיפה ממושכת לשמש והריהוט שנוצר ממנו רגיש לתולעים.

 

מפה
עץ בעל מראה יוקרתי אך לא אחיד. ניתן לראות לכל אורך העץ "עיניים" אשר תורמות לפן העיצובי ומשמרות את מראהו הטבעי של העץ. נוח לעיבוד ונחשב לעץ עמיד ובעל צפיפות גבוהה.

 

זברנו
מקורו של עץ הזברנו הוא מקמרון. העץ נחשב לקשה ובעל מרקס גס למגע ואף קשה לעיבוד. אפשרי להגיע לרמת גימור גבוהה במיוחד בריהוט ובגילוף, אך העץ נחשב נדיר ולא קל למצוא אותו.

 

אשה
עץ בעל ניגודיות מאחר והוא קשה אך באותו הזמן גם גמיש ונוח לעבודה. יתרון גדול שלו מצוי בעובדה שגם בעת חשיפה לשימוש השינויים בו הם קטנים ואיטיים. צבעו צהבהב, אך על רקע זה ניתן לראות טבעות חומות. מצוי בעיקר בתחום הריהוט ונגרות החוץ.

 

בובינגה
עץ הבובינגה מגיע אלינו ממערב אפריקה אך נחשב לעץ יחסית נדיר. בעל צפיפות גבוהה ופעילות נמוכה ועקב המראה העשיר שלו – צבעים של חום-אדום עם פסים בהירים לאורכו הוא נחשב למבוקש בעולם הריהוט. מתאים לנגרות פנים, רהיטים וגם לגילוף.

 

אבוני
עץ האבוני מגיע ישירות מאפריקה ונחשב לעץ חזק וצפוץ במיוחד. תחת השם של עץ האבוני מסתתרים כמאה זנים שונים של העץ וכולם נחשבים ליציבים וחזקים לאורך שנים. שימוש באבוני ניתן לראות בריהוט, גילוף וכלי נגינה אשר משתמשים בו ללוחות האצבעות המצריכים עץ חזק במיוחד.

 

מעוניינים ביעוץ וליווי אדריכלי מלא בנושא תכנון, עיצוב וייצור פריטי ריהוט ייחודיים? DreamWood כאן בשבילכם, 
תוכלו ליהנות מחוויה יוצאת דופן והגשמת החלומות האישים שלכם.