מאמרים וחדשות > דגשים לתכנון ועיצוב הבית

אחת מהשאלות הגדולות בהן נתקלים במהלך שיפוץ או בניית בית היא: כיצד מתכננים ומעצבים את חללי הבית בצורה הנכונה ביותר? כיום ניתן ומומלץ להיעזר באדריכלים ומעצבי פנים מקצועיים שיכולים לענות על כול שאלה ויתרה מכך, לעמוד בלוחות הזמנים ומסגרת התקציב. אם אתם מעוניינים לקבל דגשים חשובים הגעתם למקום הנכון. כדי להתחיל את תהליך התכנון והעיצוב ישנם כמה פרטים שכדאי להתייחס אליהם בתחילה.

 

כיצד מתכננים ומעצבים בבית – עצות וטיפים

 

התייחסות לחלל

ההתחשבות בחלל חייבת להיעשות בראש ובראשונה. תכנון ועיצוב של חלל גדול אינו זהה לזה של חלל קטן. בחירות הצבעים, הגדלים ושאר הרהיטים משתנה בהתאם לגודלו ואופיו של החלל העומד לרשותכם.

 

בחירת הצבעים

בחירת הצבעים לא יכולה להיעשות בנפרד. אי אפשר להסתכל על רהיטים וקירות, להחליט בכל אחד מהם איזה צבע אתם אוהבים ואז לנסות וליצור מין סוג של סלט צבעים שיכול להתאים. תכנון ובחירת עיצוב הצבעים צריך לעשות עוד לפני רכישת הרהיטים וצביעת הקירות. לאחר החלטה של קווים מנחים ובחירת הצבעים המתאימים לחלל אותו אתם מעצבים, ניתן להתחיל בתהליך הרכישה בהתאם לצבעים שנקבעו מראש.

 

קו מנחה

ברוב הבתים כיום ישנו קו מנחה המצביע על העיצוב והטעם של בעלי הבית. ניתן להיתקל בבתים המעוצבים בסגנון וינטג', אחרים מעדיפים סגנון אתני ויש כאלו שיעדיפו קווים נקיים ומודרניים. כל עיצוב שכזה דורש התאמה של שאר חלקי הבית והחלטה על קו מנחה מסוים בעקבותיו יש לפעול, כך שכל חללי הבית ישתלבו זה עם זה בהרמוניה ויעניקו תחושה נעימה לגרים בו.

 

פונקציונאליות

דירה של משפחה עם שלושה ילדים, לא יכולה להיות דומה לדירה של רווק או זוג בלבד. כל אחד מההרכבים השונים דורש כלים ואפשרויות שונות לצורך החיים השוטפים. תכנון ועיצוב צריך להיעשות בהתאם לצרכים, רצונות וגם חלומות של דיירי הבית כך שיתאים להם ויעניק להם את החוויה הטובה ביותר.

 

מחיר

זהו פרמטר חשוב ביותר שאליו יש להתייחס. מומלץ לתכנן מראש את מכלול הפרויקט ונגזרות התקציב של השיפוץ או הקנייה כך שתוכלו לתכנן בהתאם. קנייה של רהיט יקר יכולה לבזבז את כל התקציב, אך לעיתים תיראה לכם כדאית כדי ליצור את המראה הנכון בחדר. במקרים כאלו מסגרת תקציב תוכל להכניס אתכם לפרופורציות הנכונות ולעזור לכם בתהליך קבלת ההחלטות. 

 

זמן

ניהול הזמנים ועמידה בלוחות הזמנים שנקבעו מראש הינם גורמים חיוניים להצלחתו של הפרויקט, העבודה בבית בו מתגוררת משפחה תוך כדי השיפוץ חייבת להיות מהירה יותר. בית חדש שרק נבנה ועדיין עומד ריק מעניק אפשרות לעבוד זמן רב יותר, כך שהבחירות לשיפוצים ולקניות יכולות להיעשות בהתאם לשיקולי הזמן העומדים בפני המשפצים או הקונים.

 

מעוניינים ביעוץ וליווי אדריכלי אישי או לקבל חוות דעת מקצועית בתחום התכנון והעיצוב? האדריכלים והמעצבים של DreamWood ישמחו לעמוד לשירותכם!