מאמרים וחדשות > סוגי צביעות

סוגי צביעות – כל מה שצריך לדעת

 

בעבר, כאשר בחרתם רהיט העשוי מעץ ידעתם שישנו מספר מוגבל של אפשרויות. צבע עץ, מעט צבעים וזה היה מרחב התמרון שלכם. עם השנים והתקדמות הטכנולוגיה, נוספו עוד מגוון רחב של אופציות שיכולות לעמוד בפניכם ולהעניק לכם את היכולת להביא את הטעם האישי שלכם לידי ביטוי. יש לכם חלום או תכנית כיצד הבית או הרהיט שלכם צריך להיראות? זהו הזמן להתחיל ולהגשים אותו. מעוניינים להכיר את עולם הצביעות ולקבל מושג כללי לפני שמתחילים?
עצה חשובה לפני ביצוע - מומלץ ליישם את הגוון או החומר הנבחר על גבי דוגמת עץ או פינת קיר לפני ביצוע מכלול העבודה הנדרשת, בשל שינוי אפשרי בספיגת הצבע והבדלים אפשריים בין חומרי הגלם השונים. בשביל זה אנחנו ב-DreamWood  כאן בשבילכם!

 

סוגי צביעות – הפרטים החשובים

 

תכניות הצבע
המושג תכניות הצבע כולל בתוכו את כל הצבעים בהם אתם משתמשים לבית כולו, כולל חלל החדרים. בעזרת תכניות הצבע ניתן להבין כיצד הבית הולך להיראות, אלו גוונים יוכלו להשתלב וכיצד כדאי לתכנן את קניית הרהיטים.

 

דרך הצבע
בעיצוב פנים, צמד המילים הללו מאפשר לכם להבהיר אלו צבעים תהיו מעוניינים לשלב בחלל. דרך הצבע כולל את הצבעים הנבחרים והשילובים ביניהם, כך שתוכלו לראות מראש דוגמה קטנה למציאות הנרקמת סביבכם.

 

זיגוג
זוהי טכניקת צביעה מיוחדת, המיועדת לשימוש בשלבי הסיום של הכנת הרהיטים ויכולה לשמש לשתי מטרות: הראשונה היא הדגשת סיבי העץ המופיעים ברהיט, והשנייה היא מתן ברק לשכבות עור.

 

חריצה
קיבלה את שמה על שם ה"חריצים" שהיא מעניקה לרהיט. בעזרת החריצים העדינים הללו על פני השכבה הצבועה של הרהיט, מתקבל מראה וינטג' עתיק שמקנה לרהיט מראה מכובד ורב שנים.

 

הכתמה
זהו חלק מתהליך הגימור של הרהיט כולו. על ידי צביעה יסודית, הצבע נכנס לתוך הרהיט עצמו ממש, וכך מתקבל מראה אחיד גם אם ישנם קילופים או חריצים קטנים ברהיט.

 

סיבים
בתוך כל רהיט העשוי מעץ קיימים סיבים הייחודיים לאותו העץ. הסיבים משתנים בין פרט לפרט, אפילו אם מדובר על שני עצים מאותו הסוג. הדגשת הסיבים מקנה לרהיט מראה ייחודי שלא ניתן לשחזר ברהיט עץ אחר.

 

הזהבה
על ידי צביעה בשכבה דקיקה של זהב או חומרים כימיים המייצרים צבע הזהה לכך, ניתן לקבל מראה מכובד ומלכותי.

 

שבלונות
השבלונה היא מסגרת דרכה אפשר לצייר עיטורים, אותיות או כל ציור עליו אתם חושבים. שימוש בשבלונה מבטיח שהעיטור אותו אתם מציירים על הרהיט יהיה סימטרי וזהה בכל פעם.

 

שטיפת צבע
זוהי טכניקה מיוחדת המעדנת את שכבת הצבע המונחת על הרהיט. ניתן להניח זיגוג קל או לשטוף בעזרת שיטה מיוחדת המערבת שימוש במים, וכך להשיג שכבות צבע עדינות ואפקט ייחודי.

 

הבלטה
לאחר סיום הצביעה, ניתן להסיר מעט צבע בתהליך הגימור וכך להדגיש את הסיבים הייחודיים לעץ.

 

סיוד
בעזרת שכבה של שעווה ניתן להפוך את השכבה העליונה של הרהיט ללבנבנה בהתאם לצבע השעווה.

 

ניגודיות
על ידי שיבוץ מיוחד ניתן ליצור מראה ניגודי בין סיבי העץ לצביעה וכך להעניק לחלקים עליונים של רהיטים מראה ייחודי - כמו בפלטה מיוחדת של שולחן.

 

פטינה
במקור זהו צבע ייחודי הנוצר על ידי התיישנות וליטושים חוזרים, אך ניתן להשיג את הצבע גם בעזרת שיטות צביעה מיוחדת מה שאינו מצריך המתנה של שנים.

 

אפוקסי

בעזרת שני חומרים כימיים המתנגשים זה עם זה ניתן לגרום לייבוש הצבע על הרהיט בצורה ייחודית, שתגן עליו בעתיד. מומלץ לבקש צביעה זו בכל פעם בה אתם קונים רהיט חדש מנגר. זהו תהליך שמאריך את חיי הרהיט ומקנה לו עמידות וחוזק.

\